Zweden en Noorwegen 2006

Reisverslag van de zomervakantie van Karin en Geert naar Zweden en Noorwegen.

Pagina 1 2 3 4 5 6 7

Klik op de foto's voor een groter formaat.

Zondag 16 juli, dag 1 van de vakantie,
Oud Valkenburg - Stocksee

Omdat de veerboot Kiel-Gotheborg voor zowel zaterdag als zondag al geheel vol geboekt was, de boot besproken voor maandag. We wilden graag deze overtocht, omdat dat voor onze geplande route noordelijk langs nationale parken op de Noors-Zweedse grens een mooi begin zou zijn, Kiel is slechts 600km rijden, en vanaf Gotheborg ben je binnen 1 tot 2 uur al op wat rustiger secondaire wegen door de binnenlanden. Net wat relaxter beginnen aan de vakantie dan via de brugggen of eerst 1000km naar noord Denemarken voor een ferry.

Van mijn zusje de tip gekregen om naar een camping aan de Stocksee te gaan, een klein meertje net zuidelijk van de grote meren rond Plön, en op een kleine 30km van de haven van Kiel.

Het was een warme rit, maar door het ontbreken van vrachtverkeer redelijk rustig op wat opstoppingen na rond Hamburg. Buiten 1 regenachtige ochtend later in de vakantie de enige dag dat we met de waterdichte binnenvoeringen in ons pak hebben gereden. Tegen 16:00 op de camping, tentje opgezet aan het water en het dorp ingegaan voor een hapje avondeten.

Helaas was er een sterfgeval geweest in de familie van het plaatselijke restaurant en waren ze vandaag voor het eerst weer open zonder nieuwe voorraden, dus jammergenoeg geen laatste schnitzel voor een paar weken vis en andere vleesvervangers. Wel konden ze een garnalenomelet maken, met wat salade en brood, wat mischien wel een betere voorbereiding was op het te verwachten scandinavie menu...

Aankomst op de camping aan de Stocksee

Dag 2, Stocksee, Kiel

's Morgens rond 8:00 de tent uitgebrand en meteen even gaan zwemmen. De boot vertrok pas om 19:00 en we moesten uiterlijk 1 uur voor afvaart inchecken, dus we hadden rustig de tijd om een dagje te relaxen (en verbranden) aan het water. In het dorpje was geen winkeltje dus maar even een paar kilometer gereden voor een bakker en een bank. Na het ontbijt de motor opgepakt en weer terug naar het water om nog een paar uurtjes te zwemmen en te lezen. De kampinghouder vond het geen probleem dat de motor op het terrein bleef staan en wij nog een dagje aan het water bleven, wat hem betreft hadden we niet al 's morgens de kampeerplek hoeven vrijmaken.

Tegen 16:00 aangekleed en richting Kiel gereden, waar we na een korte koffiestop om 17:00 bij de boot aankwamen, ietwat te vroeg dus. Fijn was dat we meteen onze boarding cards kregen en direct door konden rijden de boot op. Heb dat wel anders meegemaakt; eerst lang wachten en vervolgens gestress en gehaast om allemaal tegelijk de boot op te gaan, motoren vast te sjorren en tussen de binnenrijdende auto's door naar boven met je spullen. Hier dus een leeg ruim, goede spanriemen en genoeg tijd om in alle rust de motor vast te sjorren en onze hut op te zoeken,

Op de boot

  

Dag 3, Götheborg - Skasenden

Na een lekkere rustige overtocht 's morgens om 9:00 de boot afgereden met erg lekker weer. Eindoel voor vandaag was een camping in het Glaskogen Nationale park, een tip die ik kreeg van Mart. Wel met de waarschuwing dat de laatste 20km onverhard naar de camping nogal bergachtig was. Stukje snelweg tot aan Uddevalla en vandaar de 172 gevolgd tot net voorbij Årjäng, een erg leuke vaak bochtige route door de bossen en langs vrij veel meren en meertjes. Na Årjäng even goed opletten om de afslag het park in niet voorbij te rijden, en na 20 km erg leuk bergop-bergaf rijden en glijden dwars door het park aangekomen op de camping, die bijna tot de laatste plek vol stond... Gezien het lekkere weer besloten om door te rijden naar iets rustigers. Vanaf de camping noordelijk is de weg verhard maar hobbelig, en via Glava naar Arvika en vervolgens de 61 naar Kongsvinger waar we wat Kronen en proviand insloegen, de 3 en de (erg leuke bochtige) 205, 202 en 202 naar de camping in Skasenden, waar we tegen 18:30 aankwamen. Zoals veel campings in dit gebied niet al te ver van Oslo was dit ook meer een caravanpark met allemaal vaste sta-plaatsen, en een vrij klein (3 tents groot) kampeerveld. Gezien de mooie ligging aan een meer voldoende leuk om 1 nachtje te blijven en een avondje te wandelen.

Meer bij Skasenden

Pagina 1 2 3 4 5 6 7